medyum aslan
Eki
29

Vefkler İsteklerimize Karşı Yardımcımızdır

By medyum  //  Vefk  //  Yorum Yok

Tesirli dua manasına da gelen vefk, genel anlamıyla uyumluluk ve dengeyi de simgelemektedir. Kısa tanımıyla vefkler, dörtgen şeklinde yapılan ve bu dörtgen içerisine belirli kurallara uygun olarak yazılan rakamları, şekilleri, ayet ve hadisleri içeren bir takım şekillerden oluşan dualardır. Bir vefkin hazırlanma aşamaları farklılık gösterir. Bu nedenle her bir vefkin hazırlama amaçları farklı olacağından, pek çok etmenler dikkate alınarak hazırlanması gerekmektedir.

Vefkler sizlerin isteklerinin olması için yardımcı görev sağlayan bir nevi mekanizmadır. Bu mekanizmayı çalıştıran ise Medyum Aslan hocanın gizli teknikleridir. Arapça olan her bir harf aynı zamanda bir rakama tekabül etmektedir. Vefkler ise bu rakamlar kullanılarak hazırlanmaktadır. Rakamların yer aldığı vefkler de ebced hesabı kullanılmasının nedeni buradan gelmektedir. Bunun yanı sıra vefklerin,  konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından hazırlanması çok önemlidir. Aksi taktirde yansımaları farklı olabilmektedir. Kişilerin istenmeyen durumlarla karşılaşması ve hastalıkların yaşanması muhtemeldir.

Vefkler de, Kur’an-ı Kerim’den ayetler, hadisler bulunduğu gibi Allah’ın isimleri de yer almaktadır. Vefkler hazırlanmadan önce, gök yüzü durumları da dikkate alınmak durumundadır. Gece ve gündüz hesabı, yıldızların ve gezegenlerin özellikleri, güneş ve ayın konumları göz önüne alınarak tam vaktinde ve gerekli şartlar çerçevesinde hazırlanması ciddi bir önem taşımaktadır. Dörtgen şeklinde bulunan vefklerin ayrıca üçgen ve daire şeklinde olanları da vardır. Fakat dörtgen şeklinde olan vefkler, üçgen ve daire şeklinde olan vefklere göre daha çok tercih edilmektedir.

Çeşitli problemleri bulunan kişilerin üzerinde taşımaları için hazırlanan vefkler, önce Allah’ın izni, sonra hazırlayan kişinin bilgisi ile etkili olabilmektedir. Sağlık sorunları, dertler, maddi ve manevi problemler yaşayan kişilerin üzerilerinde vefk taşımaları durumunda ve dua ederek Allah’ın izni ile emellerine ulaşmaları mümkündür. Bir vefkin kesinlikle konu hakkında ilim ve irfan sahibi olmayan kişilere hazırlatılmaması gerekir. Bu konuya özellikle dikkat edilmeli ve vefk hazırlatmak istediğiniz kişinin iyice araştırılması gerekmektedir. Günümüzde sıkça karşılaşılan bir diğer olumsuz konu ise, yanlış şekillerde vefk veya muska hazırlayarak insanları kandıran kişilerdir. Bu kişilere itibar edilmemeli ve özellikle uzak durulmalıdır.

Vefkin hazırlanması veya üzerinde taşınması ile alakalı olarak insanların aklında pek çok soru işareti bulunmaktadır. Sizlere açıklamak istediğim vefkin bilinmeyen yönleri oldukça aşikardır. Bunlardan bir kaçının yanıtını şu şekilde verebiliriz. Öncelikle en büyük korkulardan bir tanesi, vefkin bir büyü olup olmadığı sorusudur. Şundan emin olabilirsiniz ki, vefk kesinlikle bir büyü değildir. Sadece dualardan oluşan ve insanları üzerinde taşıdıkları bu dualar sayesinde korumaya yardımcı olan şekillerdir. Bununla birlikte dinimizce vefkin günah ya da haram olup olmadığının açıkça belirtilmemiş olmasıdır. Bilindiği gibi Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hastalara şifa olması için Allah Teâlâ’ya dualar etmiş ve ondan şifa dilemiştir. Bu bakımdan vefklerde yazan şifa niyetine olan dualar kesinlikle dinimizce günah ya da haram sayılmamıştır. Aksine üzerinde dua taşıyan kişilerin emellerine ulaşmalarında Allah yol göstererek, hayırlı dileklerini kabul etmiştir.

Bir vefk ve muska aynı şey değillerdir. Bu da sıklıkla akıllara takılan diğer bir sorudur. Muska içerisinde de yer alan dualar bulunmaktadır ve muskalar da insanların üzerilerinde taşımaları için yapılmaktadır. Vekfler ise, dualardan farklı olarak çeşitli şekiller ve rakamlar da içermektedir. Muskaya göre etkisinin daha uzun sürdüğü ve etkili olduğu medyumlar ve alimler tarafından söylenilmektedir. Kişiye özel vefk yapan medyum hoca bulmak adeta biçilmiş kaftan gibidir. Hastalıklarınıza şifa bulmak veya dertlerinizden, sıkıntılarınızdan, maddi ve manevi problemlerinizden kurtulabilmek için, sizler de vefk hazırlatabilir ve üzerinizde taşıyabilirsiniz. Bununla birlikte niyetinizin önemli olduğunu unutmamalı ve dua etmeyi eksik etmemelisiniz. Vefk gibi şifa veren ve sizi yaşadığınız sıkıntılardan kurtulmanız konusunda yardımcı olan dualar için, uyguladığı pek çok şifa yöntemi ile adını duyuran Medyum Aslan Hoca‘ya başvurabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Sorusu *

Aslan Hoca

Turkiyenin her bölgesine ve şehrine uzman danışman hoca tarafından medyum hizmeti verilmektedir. En iyi ve güvenilir hoca olan Aslan Bey sizlerin yanındadır. Kendisini kanıtlanmış tek hoca efendi bir telefon kadar yakındır. Bütün manevi sorunlarınızın yanında aşk ve bağlama işlemleri yaptırmak için güvenilir yerdesiniz.

iletişim

medyum aslan